جهت اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعیه های اربعین، صفحه رسمی اینستاگرام بازارگاه را دنبال کنید.

بلیط اتوبوس مهران، چذابه، شلمچه، خسروی، کربلا، نجف

زیارت کربلا در ایام اربعین حسینی برای ایرانیان اهمیت ویژه‌ای دارد، در این ایام عده بسیاری از مردم در کشور برای رساندن خود به نجف و کربلا برنامه‌ریزی می‌کنند. برنامه‌ریزی برای سفر اربعین باید از چند هفته قبل از رسیدن اربعین انجام شود و تدارکات لازم برای سفر فراهم شود.

روش‌های زیادی برای این سفر زیارتی وجود دارد. عده‌ای تصمیم به سفر با وسیله شخصی خود می‌گیرند و خودشان به سمت مرز حرکت می‌کنند. پس از رسیدن به مرز ماشین خود را در پارکینگ‌های مرزی می‌گذارند و با اتوبوس خود را به کربلا می‌رسانند. عده بسیاری برای سفر بلیط اتوبوس کربلا می‌خرند و چنانچه که بلیط مستقیمی برای کربلا نباشد با خرید بلیط اتوبوس مهران، چذابه، خسروی و یا شلمچه خود را به مرز می‌رسانند و از آنجا با اتوبوس، به کربلا می‌روند. این افراد باید بر اساس شهر مبدا مرز مناسب جهت خروج را انتخاب کنند و برای آن بلیط اتوبوس بخرند. در سال‌های گذشته زائران می‌توانستند از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه خودشان را به کربلا برسانند، البته علاوه بر این سه مرز، مرز خسروی نیز می تواند مسیری برای رسیدن به خاک عراق باشد.

بلیط اتوبوس اربعین

مرزهای تعیین شده برای سفر اربعین

زائران برای رسیدن به کربلا از داخل ایران باید از یکی از روشهای هوایی، ریلی و زمینی اقدام نمایند که اصولا خطوط زمینی (اتوبوس، مینی بوس و سواری) متقاضیان بیشتری دارند یکی از دلایل افزایش ترددهای زمینی نسبت به ریلی و هوایی، پتانسیل بالای ناوگان های عمومی در کشور است و همچنین قیمت بلیط اتوبوس که در حال حاضر به مراتب از قیمت قطار و هواپیما بسیار کمتر می باشد که خود عامل مهمی در انتخاب تردد اتوبوسی توسط زائران می باشد. برای ورود زمینی زائران ایرانی به خاک عراق مرزهایی وجود دارد که این مرزها در ایام اربعین میزبان زائران بیشماری از کشورمان هستند. در زیر موقعیت مرزهای رسمی عراق (مهران، شلمچه، چذابه) برای سفر زمینی به کربلا مشخص شده‌اند.

مسیرهای تشرف به عتبات عالیات

مرز مهران

مرز مهران از جمله مرزهای پرطرفدار و پر‌ترافیک برای سفر به کربلا می‌باشد. زائرینی که از این مرز وارد عراق می‌شوند در ابتدا از منطقه زرباطیه وارد شهر کوچک بدره و سپس شهر کوت می‌شوند و پس از عبور از شهرهای نعمانیه، شوملی، دیوانیه و شامیه وارد شهر نجف خواهند شد، طول این مسیر از پاسگاه مرزی زرباطیه تا سیطره ورودی نجف 302 کیلومتر است.

محور کربلا – مهران

زائرین در برگشت از کربلا به مهران از شهر‌های حله، شوملی، نعمانیه، کوت و بدره عبور می‌کنند، طول این مسیر 279 کیلومتر می‌باشد.

مرز مهران

ترافیک مرز مهران

مرز مهران به دلیل اینکه نسبت به مرز شلمچه و چذابه از لحاظ پتانسیل ظرفیت بالاتری دارد و همچنین به دلیل کم بودن مسافت این مرز تا کربلا و نجف، در بین زائران بسیار پرطرفدار است. با توجه به تصویری که در ادامه آمده است برای رسیدن به این مرز باید از شهر مهران گذشت و قبل از آن دو مسیر اصلی صالح آباد تا مهران و دهلران تا مهران وجود دارد که خطوط قرمز رنگ نشاندهنده ی ترافیک این مسیرها در روزهای پایانی مانده به اربعین است.

ترافیک مرز مهران

مرز چذابه

مرز چذابه در 17 کیلومتری شمال غربی شهر بستان در استان خوزستانقرار دارد. زائران از طریق اهواز پس از عبور از منطقه سوسنگرد به چذابه ، شیب و مشرح، وارد شهر العماره، سپس شهر فجر و منطقه عفک، دیوانیه، شافعیه، شامیه و پس از بازرسی ابوصخیر وارد شهر نجف می شوند. همچنین تنگه چذابه بین تپه های رملی و هورالهویزه و بر سر مسیر مرزی فکه –بستان قرار دارد و در کنار مرز ایران و عراق واقع شده است

مرز چذابه

ترافیک مرز چذابه

زائرینی که از این مرز وارد عراق می‌شوند پس از عبور از شهرک مشرح وارد شهر العماره می‌شوند. مسیر دسترسی این منطقه آسفالته بوده و در حال تعریض و بهسازی است. زائرین پس از شهر بزرگ العماره از شهرهای فجر و عفک و دیوانیه عبور می‌کنند و وارد منطقه شافعیه، شامیه و بعد وارد شهر مقدس نجف اشرف می‌شوند. طول این مسیر 385 کیلومتر است.

ترافیک مرز چذابه

مرز شلمچه

بسیاری از زائرین ساکن شهرهای غربی و جنوبی، این مرز را برای سفر خود انتخاب می‌کنند. زائرینی که از مرز شلمچه وارد عراق می‌شوند پس از عبور از منطقه شلمچه و تنومه وارد شهر بصره شده و از طریق بزرگراه بصره- بغداد تا سه راه بطحاء و سپس شهر دیوانیه می‌روند و پس از عبور از شهر‌های شامیه و شافعیه به شهر نجف می‌رسند. طول مسیر از شلمچه تا نجف 460 کیلومتر است.

مرز شلمچه

ترافیک مرز شلمچه

در سال های اخیر و با توجه به جدول تقسیم بندی مرزها مرز شلمچه و چذابه میزبان استانهای بزرگی همچون استان اصفهان، فارس و خراسان رضوی می باشد. تصویری که در ادامه آمده است مربوط به روزهای پایانی مانده تا اربعین حسینی (ع) در سال 96 می باشد مسیر اهواز تا مرز شلمچه که در محدوده ترافیکی سنگینی ست با خطوط قرمز مشخص شده است.

ترافیک مرز شلمچه

بلیط اتوبوس به مرزهای عراق

شما می توانید در هنگام خرید بلیط اتوبوس، علاوه بر انتخاب شرکت مسافربری، نوع اتوبوس مورد نظرتان را فیلتر و انتخاب کنید. در سایت بازارگاه سه مدل اتوبوس VIP تختخواب شو، VIP کلاسیک و اتوبوس درجه یک موجود است.

دانستنی های مفید در سفر زیارتی به کربلا

بلیط اتوبوس اربعین
0 399 7
13 شهریور 1401

بلیط اتوبوس اربعین

زیارت کربلا در ایام اربعین حسینی برای ایرانیان اهمیت ویژه‌ای دارد، در این ایام عده بسیاری از مردم در کشور برای رساندن خود به نجف و کربلا برنامه‌ریزی می‌کنند. برنامه‌ریزی برای سفر اربعین باید از چند هفته قبل از رسیدن اربعین انجام شود و تدارکات لازم برای سفر فراهم شود.

ادامه مطلب
قیمت بلیط اتوبوس تهران مهران اربعین ۱۴۰۱
0 470 8
10 شهریور 1401

قیمت بلیط اتوبوس تهران مهران اربعین ۱۴۰۱

ایام اربعین در کشور ایران یکی از پر تردد‌ترین ایام سال در حمل و نقل مسافر است، هر چقدر به ایام محرم و اربعین حسینی نزدیک می‌شویم سفرهای زیارتی به عراق بیشتر می شود و بسیاری از دوستدران اهل بیت خود را از راه‌های دور و نزدیک به کربلا می‌رسانند.

ادامه مطلب
توصیه‌های سفر به کربلا در اربعین
0 239 4
08 شهریور 1401

توصیه‌های سفر به کربلا در اربعین

با نزدیک شدن به ایام اربعین، زائران و مشتاقان بسیار زیادی راهی زیارت می شوند. اگر قصد سفر زیارتی دارید بهتر است اطلاعات لازم در مورد سفر اربعین را داشته باشید. در این پست ما شما را با موارد ضروری در سفر به کربلا آشنا می کنیم.

ادامه مطلب