پرسش های متداول


خیر خرید از سامانه بازارگاه هیچ گونه هزینه اضافی نسبت به خرید حضوری برای شما دربر نخواهد داشت علاوه بر آن در بازارگاه تخفیفات ویژه ایی نیز در اختیار شما قرار میگیرد.
کد ملی معتبر
شماره تلفن و ایمیل معتبر
کارت بانکی عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت
شما می توانید رمز دوم کارت خود را از طریق دستگاه های عابر بانک مربوطه به هر بانک و مراجعه به منوی تغییر رمز عبور و سپس رمز عبور دوم تعیین نمایید. توجه داشته باشید که تعیین رمز دوم فقط از طریق عابر بانک بانک صادر کننده کارت امکانپذیر است.
بله، شما به راحتی میتوانید از منوی وب سایت گزینه استعلام/استرداد را انتخاب نمایید و نسبت به ابطال بلیط خود اقدام نمایید. شایان ذکر است مدت زمان ابطال بلیط در زمان خرید به شما اطلاع رسانی میشود بنابراین در زمان خرید به زمان مجاز برای ابطال دقت نمایید. 10% از مبلغ بلیط بابت کنسلی و مبلغ 5000 ریال نیز بابت کارت به کارت از پرداختی کسر میگردد و مابقی وجه به کارت بانکی که اعلام میفرمایید تا یک هفته کاری واریز میگردد.
باید به صورت حضوری به شرکت مسافربری مبداء مراجعه نمایید.
خیر، در حال حاضر این امکان فعال نمی باشد. شما می توانید بلیط خود را باطل نموده و مجدد اقدام به خرید بلیط با مشخصات جدید نمایید.
خیر، پس از انجام کامل مراحل خرید و دریافت شماره بلیط فقط کافی است شماره بلیط و شماره پیگیری را نگهداری نموده و یک ربع قبل از حرکت اتوبوس برای دریافت بلیط چاپ شده به شرکت مسافربری مبداء مراجعه نمایید.
ابتدا از طریق منوی وب سایت و انتخاب گزینه استعلام و استرداد از عدم صدور بلیط خود اطمینان حاصل نمایید در صورت عدم صدور بلیط در موارد نادر ممکن است به دلیل اختلال بانکی یا اینترنت مبلغ از حساب شما کسر گردیده باشد که این مبلغ به صورت خودکار بعد از حداکثر 24 ساعت کاری به حساب شما بازگردانده می شود. با این حال در تمامی مراحل خرید می توانید از منوی وب سایت و رفتن به بخش پشتیبانی، با تیم پشتیبانی بازارگاه ارتباط برقرار نمایید.
می توانید از منوی وب سایت و رفتن به بخش پشتیبانی، با تیم پشتیبانی بازارگاه ارتباط برقرار نمایید.