مسافر گرامی، اگر تاکنون از وب سایت بازارگاه بلیط اتوبوس خرید نکرده اید، ابتدا

راهنمای خرید بلیط اتوبوس

را با دقت مطالعه فرمایید.
اطلاعات لازم برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس، از وب سایت بازارگاه عبارت است از کدملی، شماره موبایل معتبر و کارت بانکی عضو شتاب که دارای رمز پویا می باشد. مراحل خرید بلیط در نسخه کامپیوترهای شخصی یا موبایل های هوشمند، به شرح زیر می باشد.

1- مراجعه به سایت bazargah.com و انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ حرکت مورد نظرتان

بازارگاه
بازارگاه

2- نمایش لیستی از اتوبوس های موجود

بازارگاه
بازارگاه

3- در صورت نیاز می توانید نتیجه جستجو را فیلتر کنید.

بازارگاه
بازارگاه

4- بعد از انتخاب اتوبوس مورد نظر، چیدمان صندلی را مشاهده می کنید. صندلی مورد نظرتان را انتخاب کنید. لطفا به جنسیت مسافر صندلی کناری دقت کنید. در صورت تخلف بلیط شما باطل می شود.

بازارگاه
بازارگاه

5- پس از انتخاب صندلی مورد نظرتان، باید اطلاعات سرپرست مسافران وارد شود. ثبت اطلاعات مسافر الزامی است. اگر دارای ملیت ایرانی هستید باید کد ملی خود را ارسال کنید و در غیراینصورت وارد کردن شماره گذرنامه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از ثبت اطلاعات و کلیک روی گزینه "ادامه خرید"، پیش فاکتور برای شما نمایش داده می شود. لطفا به اطلاعات موجود در پیش فاکتور دقت فرمایید و درصورت نیاز به ویرایش اطلاعات، اقدام نمایید. اگر اطلاعات موجود در پیش فاکتور مورد تایید است و کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط را مطالعه نمودید، روی گزینه "پرداخت آنلاین" کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

7- در این مرحله درگاه بانک سامان برای شما باز می شود. نسبت به درج اطلاعات بانکی خود با رعایت موارد امنیتی اقدام نمایید. لطفا دقت فرمایید، پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازگشت داده خواهید شد. در صورت عدم بازگشت به سایت بازارگاه بلیط شما صادر نمی شود و مبلغ پرداخت شده، طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می شود.

بازارگاه
بازارگاه

8- پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازخواهید گشت. اگر پرداخت وجه با موفقیت تایید شد و بلیط شما صادر گردید، باید بلیطی شبیه به عکس زیر دریافت کنید. در صورتی که بلیط شما صادر نشود، مبلغ پرداخت شده طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می گردد.

بازارگاه

مسافر گرامی، اگر تاکنون از وب سایت بازارگاه بلیط سواری خرید نکرده اید، ابتدا

راهنمای خرید سواری بین شهری

را با دقت مطالعه فرمایید.

1- مراجعه به سایت bazargah.com انتخاب گزینه سواری و سپس انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ حرکت مورد نظرتان

بازارگاه
بازارگاه

2- نمایش لیستی از سواری های دربستی موجود

بازارگاه
بازارگاه

3- پس از انتخاب سواری مورد نظرتان، باید اطلاعات مسافر وارد شود. ثبت اطلاعات مسافر الزامی است. اگر دارای ملیت ایرانی هستید باید کد ملی خود را ارسال کنید و در غیراینصورت وارد کردن شماره گذرنامه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

4- پس از ثبت اطلاعات و کلیک روی گزینه "ادامه خرید"، پیش فاکتور برای شما نمایش داده می شود. لطفا به اطلاعات موجود در پیش فاکتور دقت فرمایید و درصورت نیاز به ویرایش اطلاعات، اقدام نمایید. اگر اطلاعات موجود در پیش فاکتور مورد تایید است و کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط را مطالعه نمودید، روی گزینه "پرداخت آنلاین" کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

5- در این مرحله درگاه بانک سامان برای شما باز می شود. نسبت به درج اطلاعات بانکی خود با رعایت موارد امنیتی اقدام نمایید. لطفا دقت فرمایید، پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازگشت داده خواهید شد. در صورت عدم بازگشت به سایت بازارگاه بلیط شما صادر نمی شود و مبلغ پرداخت شده، طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می شود.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازخواهید گشت. اگر پرداخت وجه با موفقیت تایید شد و بلیط شما صادر گردید، باید بلیطی شبیه به عکس زیر دریافت کنید. در صورتی که بلیط شما صادر نشود، مبلغ پرداخت شده طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می گردد.

بازارگاه
بازارگاه


مسافر گرامی، اگر تاکنون از وب سایت بازارگاه سرویس دربستی اجاره نکرده اید، ابتدا

راهنمای سرویس دربستی

را با دقت مطالعه فرمایید.

1- به سایت bazargah.com مراجعه و تب دربستی را انتخاب کنید. لازم است نوع سفر، نوع درخواست و نام و نام خانوادگی خود را وارد و بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

2-بر روی تکمیل درخواست دربستی کلیک کنید تا فرم درخواست وسیله نقلیه دربستی برای شما نمایش داده شود. تمامی اطلاعات موجود در این فرم را به دقت وارد نموده و بر روی ثبت درخواست کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

3-اطلاعات وارد شده به شما نمایش داده می شود، در صورت وجود مشکل بر روی دکمه ویرایش کلیک کرده و اطلاعات نادرست را تصحیح کنید و در غیر اینصورت بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

4- کد تاییدیه درخواست دربستی بر روی شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید پیامک می شود. کد ارسالی را در این قسمت وارد و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

5- اگر کادر سبز رنگ زیر برای شما نمایش داده شد به این معناست که درخواست شما ثبت شده است و نتیجه تایید نهایی از طریق پیامک برایتان ارسال می شود، لازم است کد پیگیری را نزد خود نگه دارید.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از ثبت درخواست توسط شما این درخواست وارد مناقصه می شود و شرکت های مسافربری برای آن قیمت تعیین می کنند. کلیه اخبار از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. شما از قسمت پیگیری درخواست می توانید مناقصه های ثبت شده را مشاهده کرده و گذینه مناسب را انتخاب نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

7- شما میتوانید با زدن تیک بالای هر مناقصه، مناقصه های مختلف را باهم مقایسه کنید

بازارگاه
بازارگاه

8- تفاوت های مناقصه های مورد مقایسه برای شما نمایش داده میشود.

بازارگاه
بازارگاه

9- با انتخاب مناقصه مورد نظرتان پیش فاکتور برای شما صادر می شود. شما در این مرحله لازم است یک درصد از مبلغ کل را پرداخت کنید تا معرفی نامه شما به صورت آنلاین صادر شود.

بازارگاه
بازارگاه

10-در این مرحله درگاه بانک سامان برای شما باز می شود. نسبت به درج اطلاعات بانکی خود با رعایت موارد امنیتی اقدام نمایید. لطفا دقت فرمایید، پس از پرداخت وجه، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازگشت داده خواهید شد.

بازارگاه
بازارگاه


کاربر گرامی اگر قصد ارسال بار خود را از طریق سامانه بازارگاه دارید، ابتدا

راهنمای ارسال اینترنتی بار

را با دقت مطالعه فرمایید.
اطلاعات لازم برای ارسال بار ، از سامانه بازارگاه عبارت است از کدملی، شماره موبایل معتبر و کارت بانکی عضو شتاب که دارای رمز پویا می باشد. مراحل ارسال بار در موبایل های هوشمند، به شرح زیر می باشد.

1- مراجعه به سایت bazargah.com و انتخاب گزینه ارسال بار

بازارگاه
بازارگاه

2- ورود به سامانه با وارد کردن اطلاعات کد ملی و شماره تلفن همراه. در صورتیکه قبلا ثبت نام نکرده اید از طریق دکمه "ثبت نام" اقدام به ثبت نام در سامانه نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

3- ورود کد تاییدیه پنج رقمی که از طریق پیامک به موبایل کاربر ارسال شده است.

بازارگاه
بازارگاه

4- انتخاب روش ارسال توسط فرستنده. در روشهای درب به درب، درب به ترمینال و ترمینال به درب انتقال بار شما از/به ترمینال توسط پیک انجام می‌شود.

بازارگاه
بازارگاه

5- افزودن اطلاعات فرستنده. در صورت انتخاب روش ارسال "درب به درب" یا "درب به ترمینال" وارد کردن آدرس کامل خود به همراه موقعیت دقیق روی نقشه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

6- افزودن اطلاعات گیرنده. در صورت انتخاب روش ارسال "درب به درب" یا "ترمینال به درب" وارد کردن آدرس کامل گیرنده به همراه موقعیت دقیق آن روی نقشه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

7- افزودن بسته مورد نظرتان. برای آنکه بدانیم ابعاد بار چقدر است جعبه هایی با اندازه های مختلف به شما نشان می‌دهیم. با انتخاب سایز بار خود و سپس اطلاعاتی مانند نوع بسته، ارزش بسته و وزن آن می توانید بسته های خود را به ترتیب وارد کرده و تعداد آنها را اعلام کنید. هزینه ارسال هر بسته پس از ثبت به شما نمایش داده می شود.

بازارگاه
بازارگاه

8-در این مرحله بر اساس تاریخ و ساعت انتخابی خود اتوبوس دلخواه را انتخاب نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

9- انتخاب وسیله نقلیه پیک مورد نظر. در صورت انتخاب روشهای ارسال "درب به درب"، "درب به ترمینال" یا "ترمینال به درب" نوع پیک (موتور‌سیکلت، سواری، وانت) که برای انتقال بار از/تا ترمینال است را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید توضیحات اضافه ای را که مد نظرتان هست نیز وارد نمایید. با مطالعه و پذیرش قوانین به مرحله بعد خواهید رفت.

بازارگاه
بازارگاه

10- در نهایت پس از مشاهده جزئیات بار خود و پیش فاکتور هزینه ها، به درگاه بانکی وصل می‌شوید. پس از پرداخت، بارنامه (بیجک) صادر می‌شود و مراحل انتقال بار از طرف شرکت باربری آغاز می شود که از طریق منوی پیگیری، پیگیری بار قابل مشاهده می باشد.

بازارگاه
بازارگاه


اگر از سایت بازارگاه بلیط خریده اید و قصد ابطال یا استعلام بلیط خریداری شده ی خود را دارید، ابتدا

راهنمای ابطال بلیط

را مطالعه نمایید.

1- به سایت bazargah.com مراجعه و بر روی منوی استعلام و ابطال کلیک کنید.
در صورتی که قصد ابطال یا استعلام بلیط اتوبوس خود را دارید بر روی گزینه‌ی پیگیری بلیط اتوبوس کلیک کنید.
در صورتی که قصد ابطال یا استعلام بلیط سواری خود را دارید بر روی گزینه‌ی پیگیری سواری کلیک کنید.
در صورتی که قصد ابطال یا استعلام اتوبوس دربستی خود را دارید بر روی گزینه‌ی پیگیری دربستی کلیک کنید .
در صورتی که قصد استعلام بار ارسالی خود را دارید بر روی گزینه‌ی پیگیری بار کلیک کنید و جهت ابطال با پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

2- در این مرحله شما به دو صورت یا با استفاده از پیگیری از طریق مشخصات فردی و یا استعلام از طریق شناسه خرید می توانید بلیط خود را باطل کنید.

بازارگاه
بازارگاه

3- در صورتیکه بخواهید بلیط خود را از طریق مشخصات فردی ابطال کنید بایستی کد ملی و شماره موبایلی که با آن بلیط خریده اید را وارد کنید و بر روی دکمه استعلام کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

4- در صورتیکه بخواهید بلیط خود را از طریق شناسه خرید ابطال کنید بایستی شناسه خریدی که پس از تکمیل خرید به شما نمایش داده شده است را وارد کنید. شناسه خرید در قسمت بالا سمت چپ بلیط شما نیز چاپ شده است و بر روی دکمه استعلام کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

5- در ادامه لیست بلیط های خریداری شده شما نمایش داده می شود. برای ابطال بلیط مورد نظر خود بر روی دکمه جزئیات و ابطال کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از آن تیک مایل به ابطال بلیط هستم را بزنید و ادامه را کلیک کنید

بازارگاه
بازارگاه

7-پس از آن کد تاییدیه به شماره موبایلی که در هنگام خرید وارد کرده اید ارسال می شود و بایستی در این قسمت آن کد را وارد کرده و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

8- در صورتیکه کد تاییدیه برای شما ارسال نشد بایستی 5 دقیقه منتظر بمانید و مجددا بر روی دکمه ارسال مجدد کد تاییدیه کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

9-در این مرحله لازم است شماره کارتی که با آن بلیط خود را خریداری کرده اید همراه با نام صاحب حساب وارد کنید و بر روی دکمه ابطال بلیط کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

10-در پایان پیغام سبز رنگی حاوی پیغام بلیط شما با موفقیت باطل شد به شما نمایش داده می شود. لازم به توضیح است که ابطال بلیط شامل قوانین ابطال بوده و 10% از مبلغ بلیط پس از ابطال آن کسر گردیده علاوه بر آن 7,200 ریال کارمزد بابت خدمات کارت به کارت از مبلغ پرداختی شما کسر می گردد. این مبلغ طی 72 ساعت به حساب شما واریز خواهد شد. (در صورت عدم بازگشت وجه به دلیل بروز اختلال، تعطیلی و ... حداکثر طی 7 روز کاری وجه به حساب شما باز میگردد). پس از گذشت زمان مجاز، ابطال بلیط صرفا به صورت حضوری در محل شرکت مسافربری و با کسر 50 درصد جریمه، امکان پذیر است.

بازارگاه
بازارگاه