مسافر گرامی، اگر تاکنون از وب سایت بازارگاه بلیط اتوبوس خرید نکرده اید، ابتدا راهنمای خرید بلیط اتوبوس را با دقت مطالعه فرمایید.
اطلاعات لازم برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس، از وب سایت بازارگاه عبارت است از کدملی، شماره موبایل معتبر و کارت بانکی عضو شتاب که دارای رمز دوم می باشد. مراحل خرید بلیط در نسخه کامپیوترهای شخصی یا موبایل های هوشمند، به شرح زیر می باشد.

1- مراجعه به سایت bazargah.com و انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ حرکت مورد نظرتان

بازارگاه
بازارگاه

2- نمایش لیستی از اتوبوس های موجود

بازارگاه
بازارگاه

3- در صورت نیاز می توانید نتیجه جستجو را فیلتر کنید.

بازارگاه
بازارگاه

4- بعد از انتخاب اتوبوس مورد نظر، چیدمان صندلی را مشاهده می کنید. صندلی مورد نظرتان را انتخاب کنید. لطفا به جنسیت مسافر صندلی کناری دقت کنید. در صورت تخلف بلیط شما باطل می شود.

بازارگاه
بازارگاه

5- پس از انتخاب صندلی مورد نظرتان، باید اطلاعات سرپرست مسافران وارد شود. ثبت اطلاعات مسافر الزامی است. اگر دارای ملیت ایرانی هستید باید کد ملی خود را ارسال کنید و در غیراینصورت وارد کردن شماره گذرنامه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از ثبت اطلاعات و کلیک روی گزینه "ادامه خرید"، پیش فاکتور برای شما نمایش داده می شود. لطفا به اطلاعات موجود در پیش فاکتور دقت فرمایید و درصورت نیاز به ویرایش اطلاعات، اقدام نمایید. اگر اطلاعات موجود در پیش فاکتور مورد تایید است و کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط را مطالعه نمودید، روی گزینه "پرداخت آنلاین" کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

7- در این مرحله درگاه بانک سامان برای شما باز می شود. نسبت به درج اطلاعات بانکی خود با رعایت موارد امنیتی اقدام نمایید. لطفا دقت فرمایید، پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازگشت داده خواهید شد. در صورت عدم بازگشت به سایت بازارگاه بلیط شما صادر نمی شود و مبلغ پرداخت شده، طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می شود.

بازارگاه
بازارگاه

8- پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازخواهید گشت. اگر پرداخت وجه با موفقیت تایید شد و بلیط شما صادر گردید، باید بلیطی شبیه به عکس زیر دریافت کنید. در صورتی که بلیط شما صادر نشود، مبلغ پرداخت شده طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می گردد.

بازارگاه

1- مراجعه به سایت bazargah.com انتخاب گزینه سواری و سپس انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ حرکت مورد نظرتان

بازارگاه
بازارگاه

2- نمایش لیستی از سواری های دربستی موجود

بازارگاه
بازارگاه

3- پس از انتخاب سواری مورد نظرتان، باید اطلاعات مسافر وارد شود. ثبت اطلاعات مسافر الزامی است. اگر دارای ملیت ایرانی هستید باید کد ملی خود را ارسال کنید و در غیراینصورت وارد کردن شماره گذرنامه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

4- پس از ثبت اطلاعات و کلیک روی گزینه "ادامه خرید"، پیش فاکتور برای شما نمایش داده می شود. لطفا به اطلاعات موجود در پیش فاکتور دقت فرمایید و درصورت نیاز به ویرایش اطلاعات، اقدام نمایید. اگر اطلاعات موجود در پیش فاکتور مورد تایید است و کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط را مطالعه نمودید، روی گزینه "پرداخت آنلاین" کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

5- در این مرحله درگاه بانک سامان برای شما باز می شود. نسبت به درج اطلاعات بانکی خود با رعایت موارد امنیتی اقدام نمایید. لطفا دقت فرمایید، پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازگشت داده خواهید شد. در صورت عدم بازگشت به سایت بازارگاه بلیط شما صادر نمی شود و مبلغ پرداخت شده، طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می شود.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از پرداخت وجه بلیط، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازخواهید گشت. اگر پرداخت وجه با موفقیت تایید شد و بلیط شما صادر گردید، باید بلیطی شبیه به عکس زیر دریافت کنید. در صورتی که بلیط شما صادر نشود، مبلغ پرداخت شده طی 72 ساعت آینده به حساب شما استرداد می گردد.

بازارگاه
بازارگاه


مسافر گرامی، اگر تاکنون از وب سایت بازارگاه سرویس دربستی اجاره نکرده اید، ابتدا راهنمای دربستی را با دقت مطالعه فرمایید.
مراحل اجاره اتوبوس دربستی در نسخه کامپیوترهای شخصی یا موبایل های هوشمند، به شرح زیر می باشد.

1- به سایت bazargah.com مراجعه و تب دربستی را انتخاب کنید. لازم است نوع سفر، نوع درخواست و نام و نام خانوادگی خود را وارد و بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

2-بر روی تکمیل درخواست دربستی کلیک کنید تا فرم درخواست وسیله نقلیه دربستی برای شما نمایش داده شود. تمامی اطلاعات موجود در این فرم را به دقت وارد نموده و بر روی ثبت درخواست کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

3-اطلاعات وارد شده به شما نمایش داده می شود، در صورت وجود مشکل بر روی دکمه ویرایش کلیک کرده و اطلاعات نادرست را تصحیح کنید و در غیر اینصورت بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

4- کد تاییدیه درخواست دربستی بر روی شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید پیامک می شود. کد ارسالی را در این قسمت وارد و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

بازارگاه
بازارگاه

5- اگر کادر سبز رنگ زیر برای شما نمایش داده شد به این معناست که درخواست شما ثبت شده است و نتیجه تایید نهایی از طریق پیامک برایتان ارسال می شود، لازم است کد پیگیری را نزد خود نگه دارید.

بازارگاه
بازارگاه

6- پس از ثبت درخواست توسط شما این درخواست وارد مناقصه می شود و شرکت های مسافربری برای آن قیمت تعیین می کنند. کلیه اخبار از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. شما از قسمت پیگیری درخواست می توانید مناقصه های ثبت شده را مشاهده کرده و گذینه مناسب را انتخاب نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

7- شما میتوانید با زدن تیک بالای هر مناقصه، مناقصه های مختلف را باهم مقایسه کنید

بازارگاه
بازارگاه

8- تفاوت های مناقصه های مورد مقایسه برای شما نمایش داده میشود.

بازارگاه
بازارگاه

9- با انتخاب مناقصه مورد نظرتان پیش فاکتور برای شما صادر می شود. شما در این مرحله لازم است یک درصد از مبلغ کل را پرداخت کنید تا معرفی نامه شما به صورت آنلاین صادر شود.

بازارگاه
بازارگاه

10-در این مرحله درگاه بانک سامان برای شما باز می شود. نسبت به درج اطلاعات بانکی خود با رعایت موارد امنیتی اقدام نمایید. لطفا دقت فرمایید، پس از پرداخت وجه، به صورت اتوماتیک به سایت بازارگاه بازگشت داده خواهید شد.

بازارگاه
بازارگاه


کاربر گرامی اگر قصد ارسال بار خود را از طریق سامانه بازارگاه دارید، ابتدا راهنمای ارسال اینترنتی بار را با دقت مطالعه فرمایید.
اطلاعات لازم برای ارسال بار ، از سامانه بازارگاه عبارت است از کدملی، شماره موبایل معتبر و کارت بانکی عضو شتاب که دارای رمز دوم می باشد. مراحل ارسال بار در موبایل های هوشمند، به شرح زیر می باشد.

1- ورود به سامانه با وارد کردن اطلاعات کد ملی و شماره تلفن همراه. در صورتیکه قبلا ثبت نام نکرده اید از طریق دکمه "ثبت نام" اقدام به ثبت نام در سامانه نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

2- ورود کد تاییدیه پنج رقمی که از طریق پیامک به موبایل کاربر ارسال شده است.

بازارگاه
بازارگاه

3- انتخاب روش ارسال توسط فرستنده. در روشهای درب به درب، درب به ترمینال و ترمینال به درب انتقال بار شما از/به ترمینال توسط پیک انجام می‌شود.

بازارگاه
بازارگاه

4- افزودن اطلاعات فرستنده. در صورت انتخاب روش ارسال "درب به درب" یا "درب به ترمینال" وارد کردن آدرس کامل خود به همراه موقعیت دقیق روی نقشه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

5- افزودن اطلاعات گیرنده. در صورت انتخاب روش ارسال "درب به درب" یا "ترمینال به درب" وارد کردن آدرس کامل گیرنده به همراه موقعیت دقیق آن روی نقشه الزامی است.

بازارگاه
بازارگاه

6- افزودن بسته مورد نظرتان. برای آنکه بدانیم ابعاد بار چقدر است جعبه هایی با اندازه های مختلف به شما نشان می‌دهیم. با انتخاب سایز بار خود و سپس اطلاعاتی مانند نوع بسته، ارزش بسته و وزن آن می توانید بسته های خود را به ترتیب وارد کرده و تعداد آنها را اعلام کنید. هزینه ارسال هر بسته پس از ثبت به شما نمایش داده می شود.

بازارگاه
بازارگاه

7-در این مرحله بر اساس تاریخ و ساعت انتخابی خود اتوبوس دلخواه را انتخاب نمایید.

بازارگاه
بازارگاه

8- انتخاب وسیله نقلیه پیک مورد نظر. در صورت انتخاب روشهای ارسال "درب به درب"، "درب به ترمینال" یا "ترمینال به درب" نوع پیک (موتور‌سیکلت، سواری، وانت) که برای انتقال بار از/تا ترمینال است را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید توضیحات اضافه ای را که مد نظرتان هست نیز وارد نمایید. با مطالعه و پذیرش قوانین به مرحله بعد خواهید رفت.

بازارگاه
بازارگاه

9- در نهایت پس از مشاهده جزئیات بار خود و پیش فاکتور هزینه ها، به درگاه بانکی وصل می‌شوید. پس از پرداخت، بارنامه (بیجک) صادر می‌شود و مراحل انتقال بار از طرف شرکت باربری آغاز می شود که از طریق منوی پیگیری، پیگیری بار قابل مشاهده می باشد.

بازارگاه
بازارگاه